sales01@lockeysafety.com +86-133-96996593
Kas ir bloķēšana / izsekošana?

Kas ir bloķēšana / izsekošana?

Nov 16, 2016

Bloķēšana ir noteikta Kanādas standarta CSA Z460-05 (R2010) "Bīstamu energoresursu bloķēšanas un citu metožu kontrole" kā "bloķēšanas vai marķējuma izvietošana enerģijas izolēšanas ierīcē saskaņā ar noteiktu procedūru, norādot, ka Enerģijas izolēšanas ierīci nedrīkst darbināt, kamēr tiek noņemta slēdzene vai birste saskaņā ar noteikto procedūru. "

Bloķēšana ir viens veids, kā kontrolēt bīstamo enerģiju. Skatiet DDVA Atbildes par bīstamas enerģijas kontroles programmām, lai aprakstītu bīstamās enerģijas veidus un pasākumus, kas nepieciešami kontroles programmā.

Praksē bloķēšana ir enerģijas izdalīšana no sistēmas (mašīna, iekārta vai process), kas fiziski bloķē sistēmu drošajā režīmā. Enerģijas izolēšanas ierīce var būt manuāli darbināms atvienošanas slēdzis, ķēdes pārtraucējs, līnijas vārsts vai bloks (Piezīme: spiedpogas, izvēles slēdži un citi ķēdes vadības slēdži netiek uzskatīti par enerģijas izolēšanas ierīcēm). Lielākajā daļā gadījumu šīm ierīcēm būs cilpas vai cilnēm, kuras var bloķēt uz stacionāru priekšmetu drošā stāvoklī (nobloķēta pozīcija). Bloķēšanas ierīce (vai bloķēšanas ierīce) var būt jebkura ierīce, kas spēj aizsargāt enerģiju izolējošo ierīci drošā stāvoklī. Skatīt zīmējumu 1 par bloķēšanas un siksnas kombināciju.

Iezīme ir marķēšanas process, kas vienmēr tiek izmantots, ja ir nepieciešams bloķēt. Sistēmas marķēšanas process ietver indikatora pievienošanu vai izmantošanu (parasti standartizētu etiķeti), kas ietver šādu informāciju:

  • Kāpēc ir nepieciešams bloķēt / izsekot (remonts, apkope utt.)?

  • Slēdzenes / taga pievienošanas laiks.

  • Tās pilnvarotās personas vārds, kurš pievienoja atzīmi un bloķējis sistēmu.

Piezīme: TIKAI autorizēta persona, kas ievietojusi slēdzeni un atzīmi sistēmai, ir tā persona, kurai atļauts tos noņemt. Šī procedūra palīdz pārliecināties, ka sistēmu nevar startēt bez autorizētas personas zināšanām.